חסכון בקניות לחג

13 טיפים מדהימים לחסכון ענק בהוצאות לחגים

שתפו את הפוסט

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

החגים הבאים עלינו לטובה כבר בפתח, ולצד השמחה והחגיגיות מגיע גם החשש מההוצאות הכבדות שמתלוות אליהם, ביחוד במשפחות עם הרבה ילדים. אם נוסיף לכך את הארוח בחלק מארוחות החג, את קניות הבגדים או החופשה הקצרה שתכננו בסוכות, קשה לעבור את החודש הקרוב בלי הוצאות משמעותיות. אז נכון שהם מגיעים בכל שנה, אבל אולי בחגים השנה תצליחו לחסוך קצת בעזרת כמה טיפים שאספנו. 

אפשר לאכול טוב בלי לפשוט רגל

הסעיף שמוביל את ההוצאות בתקופת החגים הוא כמובן הוצאות המזון. רובנו אוהבים לארח בחגים, לראות את האהובים לנו נהנים מהתבשילים ומהאווירה הטובה. אבל לצד הרצון לתת את הטוב ביותר, לבשל כמה שיותר מנות מהמרכיבים הטובים ביותר לפנק ולהרשים את האורחים, מחירי המזון שעלו משמעותית בשנה האחרונה עלולים להפוך את ההוצאה על מזון לכבדה אפילו יותר מבשנים קודמות.

רשתות המזון כבר הודיעו כי מחירי הבשר והדגים צפויים להתייקר משמעותית בחודש הקרוב, אחרי שמחירי מוצרי מזון בסיסיים רבים כמו שמן ופסטה כבר עלו בשנה האחרונה, ועוד לא הזכרנו את מחירי הירקות ובעיקר הפירות שהתייקרו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים והשנה שברו שיאים חדשים. ולמרות זאת יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי לחסוך בהוצאות על קניית מזון בחג, בלי להתפשר על האיכות והמגוון של הארוחה.

בנו תפריט מפורט מראש

השלב הראשון בקנייה חסכונית הוא תכנון. לכן, תכננו את התפריט לארוחות החג, עד כמה שיותר מפורט. לאחר מכן, נסו לחשב את העלות הכוללת של קניית המזון (בעזרת אתר האינטרנט של הרשת בה אתם נוהגים). קחו בחשבון שהסכום שתקבלו הוא הערכה אופטימית, שכן מחירי המוצרים יכולים לעלות לפני החג, כך שאתם צפויים לשלם יותר על אותו הסל. הכנת תפריט יכולה לתת לכם הערכה של ההוצאה הצפויה ואולי גם הזדמנות לעצור ולהיערך מחדש בצורה חסכוניות יותר, שלוקחת בחשבון את ההוצאות הנוספות שצפויות בחודש הזה.

אל תשימו את כל הביצים בסל אחד

למרות הרצון של הרשתות 'ללכוד' אתכם במבצעים מפתים כדי שתוציאו אצלם את עלות הסל הכוללת לחג, אין סיבה שתעשו זאת. אתם יכולים לרכוש בכל אחת מהחנויות רק את המבצעים והמוצרים המשתלמים והזולים ביותר, וכך להרכיב את סל הקניות מכמה חנויות במקביל. כך תוכלו לחסוך מאות שקלים בסל המזון לחג.

סל קניות זול מפוצל

לקראת החגים מתחממת התחרות בין רשתות השיווק וחלקן (ביחוד היקרות שבהן) מתחפשות לחנויות דיסקאונט זולות כדי למשוך את הקונים אליהן. מבצעים מיוחדים, חצי מחיר, אחד פלוס אחד ועוד, יכולים להיות מלכודת דבש להכניס אתכם לחנות, אך מעבר לרכישת אותם מוצרים ספציפיים, אל תתפתו לבצע שם את כל הקניה. ככל הנראה תשלמו על ההנחות הללו בהרבה מוצרים אחרים שהתייקרו.

אל תסמכו על ההשוואות בעיתונים ובתקשורת

לקראת החגים העיתונים השונים עושים השוואות בין סלי הקניות שמציעים הסופרים השונים. אל תבנו על ההשוואות הללו. לא פעם מעלים הרשתות את המחירים מיד לאחר פרסום הסל, כך שהמחירים שפורסמו בעיתונים כבר לא רלוונטיים. לשמחתנו ניתן להכנס היום בקלות לאפליקציות או לאתרי האינטרנט של השוואות המחירים, כגון mysupermarket, pricezוchp.

השוואת מחירי סלי מזון

כאן לדוגמא, השוונו (22/8/21 מאתר mysupermarket) סל של בסה"כ 3 מוצרים (1 ק"ג תפוחי עץ, 1 ק"ג חזה עוף טרי ו-1 ק"ג עגבניות). ותראו את הפערים הענקיים (עד 40%). אבל קחו בחשבון שהחג מתקרב והמחירים ככל הנראה ישתנו. כך שהכי חשוב שתשוו ממש לפני שאתם יוצאים לקניות, ויותר מכך, תשוו את המוצרים שאתם רוצים לקנות ולא את מה שבחרו עבורכם להשוואה.

עדיף מוקדם ממאוחר

מכיון שרשתות המזון מעלות מחירים לפני החגים, הקדימו את הקניה לחג. אז נכון שלא הכל אפשר לקנות מראש, בעיקר לא ירקות ופירות, אבל עוף, בשר ודגים וכן מוצרים יבשים, כדאי לקנות לפני שמגיעות העלאות המחירים של החגים ולהקפיא מבלי לפגוע באיכות המוצרים.

ותרו על חד פעמי

כל מי שמפנה את הכלים מהשולחן אחרי ארוחה של משפחה גדולה, במיוחד אחרי ימים מתישים של הכנות, בישולים וניקיונות, יכול להבין את הרצון לפתרון קל של שימוש בכלים חד פעמיים, החוסכים הרבה מאוד עבודה. מבלי להתייחס לשיקולי איכות הסביבה, ועוד לפני שהוכפלה עלותם (עם המס החדש המתוכנן), חשוב לקחת בחשבון שההוצאה על כלים חד פעמיים היא גבוהה משמעותית, ואולי שווה לשקול לוותר עליהם, ולו בחלק מהחגים/שבתות.

אפשרות נוספת היא כלים חד פעמיים שאפשר להשתמש בהם יותר מפעם אחת, כמו כלי במבוק. הם אולי יותר יקרים, אבל תוכלו להשתמש בהם בכמה ארוחות. אפשרות נוספת היא כמובן לרכוש מדיח כלים. המדיחים הרבה יותר זולים וחסכוניים יותר במים מבעבר , ולכן בטווח הארוך הם יכולים לחסוך לכם הרבה מאוד כסף.

קונים גדול ובזול

אולי אחד הדברים שעלינו עליהם, פה במילי, הוא היתרון ברכישת אריזות משפחתיות משתלמות. לכן בחנות שלנו אנחנו מוכרים מגוון גדול של מוצרים באריזות גדולות וחסכוניות. כך שבקניה רוחבית אתם יכולים לחסוך מאות שקלים.

אריזות גדולות מחירים קטנים

עשרות מוצרים באריזות משפחתיות משתלמות בחנות מילי

גם בסופר, שווה לחפש אריזות גדולות יותר. עוף שלם יעלה לכם פחות מעוף מפורק וחזה עוף יעלה פחות משניצלים, ואפילו גבינה צהובה על המשקל במעדניה, תעלה פחות מאותו משקל ארוז מהמקרר. בנוגע לאריזות משפחתיות בסופר, חשוב לבדוק שאכן יש שם רווח במחיר, כי לפעמים זה לא כך, והייצרנים מנצלים את האשליה שמוצר גדול הוא אוטומטית גם זול יותר.

ככלל, לא הכל חייבים לקנות בסופר. למשל תבלינים, עדיף תמיד לקנות באריזות גדולות. לשם ההשוואה, שקית קטנה של 80ג' של פלפל שחור יכולה לעלות לכם בסופר 'רק' 10 ש"ח, אבל לא תשימו לב, ששילמתם 125(!) ש"ח לקילו. בזמן שאתם יכולים למשל להשיג כאן מוצר הרבה יותר איכותי בחצי(!) מחיר.

שחררו את ההתמכרות למותגים

חלק גדול מהרשתות מוכרים היום מותגים פרטיים זולים משמעותית מהמותגים המוכרים. אלו אותם מוצרים איכותיים ללא מדבקת המותג, שיכולה לחסוך לכם מאות שקלים בקניה גדולה. התחילו לנסות את המותגים הפרטיים, או הפחות מוכרים, ושחררו את ההתמכרות היקרה למותגים. זה נכון אגב גם במוצרי מזון וגם בלבוש, וכן בכלי בית כמו מגבות ושמיכות פוך, בהם ניתן לחסוך עשרות אחוזים (שמגיעים למאות שקלים). ואפילו משחקים ומתנות לילדים, ניתן להשיג בפערים גדולים מוצרים ללא מותג.

פספסתם את סוף העונה? לא נורא, עדיין אפשר לחסוך גם בבגדים

קניות של בגדים לחג הן כמעט בגדר חובה במשפחות עם ילדים, והן חלק מהכיף, ההתרגשות וההכנות לקראת ימי החג. גם כאן יש הרבה מה לעשות כדי לחסוך בהוצאות ועדיין ליהנות מבגדים חדשים לכל המשפחה. אמנם תקופת החגים מגיעה אחרי שהסתיימו כבר מכירות סוף העונה, אבל אם תצאו לשופינג לפני החג, עדיין תוכלו למצוא פה ושם, בחלק מהרשתות בגדים בהנחות משמעותיות. בחלק מהרשתות, ניתן למצוא באתרי האינטרנט הנחות שלא קיימות בחנויות (ובוודאי שקל ומהיר יותר למצוא אותן ברשת).

באאוטלטים תוכלו למצוא בגדים איכותיים בהנחות משמעותיות כל השנה ללא קשר לסופי עונה. שווה לבקר בהם כי לפעמים אפשר למצוא בהם מציאות במחירים מעולים, במיוחד לילדים. כדאי לבחור באזור בו מרוכזים כמה אאוטלטים באותו אזור או מתחם, וכך לחסוך זמן וגם כמובן כסף.

לשנה הבאה, רשמו לעצמכם להערך מראש ולרכוש בגדים לחג כבר במהלך מכירות סוף העונה, וכך להגיע לחג עם תקציב בגדים מופחת. הערכות מוקדמת גם תאפשר לכם להזמין בגדים מאתרי קניות בחו"ל כמו אליאקספרס (בגדים אלגנטיים לבנים / שמלות חג לבנות) ושיין (בגדים אלגנטיים לבנים / שמלות חג לבנות) ואפילו אמאזון האמריקאית (בגדים אלגנטיים לבנים / שמלות חג לבנות), שפתחה לאחרונה במבצע מדהים של משלוח חינם לישראל (ברכישה מעל 65$). שמלות זולות לילדות באמאזון

עשרות דגמים של שמלות לילדות במחיר של כ-70 ש"ח לשמלה. באמאזון. משלוח חינם בקניה מעל 65$.

האתרים השונים מציעים מגוון עצום של בגדים מכל רחבי העולם, וחלקם גם מציעים מחירים טובים וסיילים משמעותיים.

טיילו בכיף ונסו לצמצם הוצאות

אם אתם יוצאים לטייל בסוכות, חופשה משותפת עם המשפחה המורחבת או משפחות נוספות, יכולה להוזיל משמעותית את ההוצאות. תוכלו לשכור רכב במשותף ולהתחלק בהוצאות ההשכרה והדלק. אפשרות נוספת היא להשכיר מתחם שלם של צימרים או חדרי אירוח, ולהתמקח על המחיר. בתקופת החגים הביקוש למקומות לינה גבוה במיוחד לכן קשה להשיג הנחות אך מצד שני,  צימרים וחדרי אירוח מעדיפים להשכיר כמה שיותר חדרים מראש וכך להבטיח את התפוסה במקום, לכן ייתכן שיסכימו להוריד במחיר אם תשכרו מספר גדול של חדרים. השכרת מתחם שלם גם יכול להבטיח לכם מענה לצרכים שלכם מבחינת כשרות, צניעות, סוכה וכדומה.

חסכון בחופשה משפחתית

אפשרות נוספת ללינה זולה שיכולה להתאים הם אתרי הקמפינג או לינה בטבע. אתרי הקמפינג בישראל השתדרגו והתפתחו מאוד בשנים האחרונות, והיום אפשר למצוא אתרים שמציעים שירותים רבים כמו חיבור לחשמל, מים, מטבחי שטח ואפילו אוהלים להשכרה. ואפילו סוכה זמינה ליד. מחיר של כמה לילות באתר קמפינג יעלה לכם פחות ממחיר לילה במלון, ועבור הילדים זו תהיה חוויה בלתי נשכחת, אך לאלו הנוהגים לישון בסוכה, זה יכול להיות קצת מורכב למצוא לכך פתרון. יתרון נוסף ללינת שטח הוא הקרבה של אתרי הקמפינג למסלולי טיולים, כך שאפשר לצאת למסלול ולחסוך נסיעה נוספת. אפשרות נוספת היא טיולים חד יומיים ללא לינה, אך יש לקחת בחשבון את הוצאות הדלק שגדלות בצורה זו.

אטרקציות חינמיות בחגים

בתקופת החגים תוכלו למצוא פעילויות ואטרקציות חינמיות או במחירים סבירים. עוד לא ברור אילו מגבלות תביא השנה הקורונה, אך בכל מקרה שווה לחפש את המקומות הזולים יותר, במקום להוציא מאות שקלים על אטרקציות. הכי כיף וזול (בד"כ חינם) לטייל בשבילי ארצנו היפה, יש מאות אם לא אלפי מסלולים, שניתן למצוא בקלות באתרי הטיולים ברשת, ואין כמו מזג האויר הסתוי של סוכות להנות מהטיולים בחיק הטבע.

רשות הטבע והגנים, מארגנת טיולים וסיורים במהלך הקיץ והחגים. ייתכן ורכישת מנוי מראש יחסוך לכם כסף, כמו מנוי מטמון של רשות הטבע והגנים שמעניק הנחות בכניסה לשמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ או מנוי פיס הכולל הנחות למגוון אירועים ופעילויות. גם חברות האשראי השונות מציעות הנחות גדולות בכניסה לאטרקציות, הצגות ותערוכות לילדים שכדאי לרכוש מראש כי הן אוזלות במהירות.

נוזל לכם חשמל מהשקע

האם חשבתם כמה שעות יפעלו המזגנים בשבתות וחגי תשרי? ניקוי הפילטרים במזגן יקטין את צריכת האנרגיה שלו וימתן את חשבון החשמל כמו גם שמירה על טמפרטורה קבועה של 25 מעלות כל עוד זה אפשרי. גם צמצום שעות ההפעלה שלו יכולה לחסוך לכם הרבה כסף בסיכום החודשי.

מתנות לחגים

וכמובן סעיף המתנות לחגים, שבכל שנה מאתגר אותנו מחדש – איפה מוצאים מתנות מכובדות ומקוריות במחירים סבירים? העצה שלנו היא לאסוף המלצות על חנויות או אתרים שאפשר למצוא בהם מתנות לטעמכם במגוון רחב של מחירים סבירים ולרכוש הכל שם. כך תחסכו מעצמכם רכישת מתנות ברגע האחרון במחירים מנופחים כי לא נשאר לכם זמן וחייבים לקנות ותחסכו גם כסף וגם זמן.

משחקים זולים לילדים

מתנות זולות במארזים משפחתיים משתלמים באתר מילי

ולא נשכח כמובן את הילדים, במשפחות ברוכות ילדים, המתנות לילדים הם הוצאה לא קטנה, במיוחד כשמכפילים מתנה קטנה כפול כמות הילדים. פעמים רבות שווה לרכוש מארזים משפחתיים של מתנות  ולחלק אותם בהדרגתיות וכך לחסוך כסף.

אז שתהיה לכולנו שנה טובה, שנת בריאות ופרנסה טובה.

רוצים לחסוך עוד? כנסו לחנות שלנו
ותהנו ממגוון מוצרים איכותיים באריזות משפחתיות משתלמות
במחירים מדהימים

וואו! הגעת עד כאן? מדהים.

אל תפספס/י את כל העדכונים השווים שלנו. אז מוזמנ/ת לעקוב

הצטרפו לרשימת התפוצה!

שתפו את הפוסט

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
משלוח חינם אמזון
חסכון בקניות אונליין

אמזון מחזירה את המשלוח חינם לישראל

בפעם האחרונה שאמזון עשתה את מבצע השילוח חינם שלה ללקוחותיה כאן בישראל, עוד לא ידענו מה זה קורונה, אי שם בתחילת 2019. אז לכל מי

אל תפספסו שום מאמר
הטבה או הנחה!

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

משלוח
עד הדלת

תוך 2-5 ימי עסקים

משלוח עד פתח הדלת (או משלוח מוזל יותר לנקודות ההפצה של בוקסיט)

החזרה קלה

אנחנו נשלח אליך שליח על חשבוננו לאסוף את המוצר חזרה.

תוכל/י להחזיר את המוצר תוך 60 יום(!) ולקבל את מלוא הכסף בחזרה. 

החזר כספי מלא

רוצה להחזיר את המוצר?
לא משנה אפילו למה.

תוכל/י להחזיר את המוצר תוך 60 יום(!) ולקבל את מלוא הכסף בחזרה. אפילו המשלוח עלינו.

תשלום מאובטח

אתר מילי מאובטח בתקן PCI המחמיר ביותר בארץ.

זה אומר שאנחנו לא שומרים את כרטיסי האשראי שלך בכלל, אלא הם נשלחים לסליקה בחברת האשראי ונמחקים באותו הרגע.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

ולא תפספסו שום מאמר או טיפ שיכול לחסוך לכם המון